© Триуфаторы, фото Тараса Кузьменко
Ех, Одеса, перлина біля моря...-
Пляжний футбол. Прем'єр-ліга. Фінал
«Таврія» (Сімферополь) – «Чорноморець» (Одеса) – 3:7 (2:3, 1:3, 0:1)
Голи: Демиденко (4), Мирона (11), Таразевич (13) – Лоскутов (6), Коломійчук (8, 22), Калмацуй (12), Пюро (14, 24), Копко (29)
«Таврія»: Тимошенко – Барановський, Таразевич. А.Бутко (кап.), Голенков, Іллічов, Демиденко, Обіюх, Мирона, Мельник
«Чорноморець»: Артьомов (Кавун) – Дерюга, Захаренко, Коломійчук (кап.), Пюро, Копко, Лоскутов, Станкевич, Снігур, Бубенко, Калмацуй
Вилучення: Мельник («Таврія»)
Вирішальний матч фінального львівського гран-прі з пляжного футболу мав певні свої особливості. По-перше, раніше на Винниківському озері з такою різницею ніхто не перемагав. По-друге, обидві команди забили рекордну для львівського етапу кількість голів – 10. І по-третє, вперше під час змагань у Львові третій тайм став простою формальністю, адже помітно було, що одесити свого не відпустять.
А починалося все досить напружено. «Таврійці» першими відкрили рахунок, а потім двічі вирівнювали становище. Однак гол сімферопольця Таразевича на першій хвилині другого тайму став останнім для сімферопольської команди.
Після першого тайму одесити суттєво змінили тактику гри, вони почали діяти більш щільно з гравцями «Таврії», застосувавши персональну опіку гравців суперника, самі ж, своєю чергою, проводили стрімкі і швидкі контратаки, а також часто били здалеку. Такий хід подій спричинив певну розгубленість гравців «Таврії», які не оговталися до фінального свитка. Варто зазначити, що у цьому матчі забивати футболістам часто допомагали рикошети і зміни траєкторій польотів м'яча – у цьому компоненті теж частіше щастило «Чорноморцю».
Не вплинув на гру навіть той факт, що одеська команда не використала чисельну перевагу у третьому таймі, коли червону картку отримав сімферополець Мельник. Психологічно «Таврію» це не надихнуло.
Взагалі ж, після того, як рахунок на початку другого тайму став 3:3, голи забивала лише одна команда – «Чорономорець». Зважаючи на перебіг подій фінальної гри і тактично грамотну гру у їхньому виконанні, успіх одеситів варто вважати закономірним. «Чорноморець» – чемпіон України 2010 року!
Матч за 3 місце
«Металіст» (Харків) – «Динамо» (Київ) – 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 1:0)
Голи: Пачев (2, 37), Корнійчук (12), Рак (35) – І.Борсук (3, 16), Арановський (24)
«Металіст»: Гладченко – Велінґтон, Назаренко, Євдокімов (кап.), Пачев, Корнійчук, Рак, Хижняк, Войніков
«Динамо»: Лисенко – Магда, Ксьонзенко, І.Борсук, А.Борсук, Тринос, Бакуменко, Головін (кап.), Зубенко, Є.Карін, Арановський
Вилучення: І.Борсук («Динамо»)
Бронзові нагороди розігрували команди, більшу частину складів яких складають гравці збірної України, котрі напередодні програли полякам у серії післяматчевих пенальті. Тому склалося враження, що втома таки дається взнаки на діях футболістів.
Та все ж впертість поєдинку вийшла на перший план. Не обійшлося без додаткового часу і навіть вилучення. Надмірних емоцій теж не бракувало.
Коли здавалося, що «динамівці» таки дотиснуть харків'ян, Євген Рак з «Металіста» точним ударом несподівано перевів гру в овертайм. А вже там – на куражі – харківські футболісти, які відразу почали діяти активніше, вирвали перемогу. Роман Пачев дальнім ударом застав зненацька воротаря Владислава Лисенка. Таким чином харків'яни у надзвичайно впертій боротьбі вибороли таки бронзові нагороди.
Найкращий воротар львівського гран-прі – Сергій Тимошенко («Таврія»)
Найкращий гравець львівського гран-прі – Антон Бутко («Таврія»)