###Говерла - Таврія 2:1. Проміння сонця в похмурому небі ###

"Говерла" (Ужгород) - "Таврія" (Сімферополь) 2:1

Голи: Нікулає 29, Нікулає 69 - Бусаїді 50 (пен.)

"Говерла": Надь, Савіч (Іканде 46), Нікулає, Кочіш, Леандро, Лисицький, Трухін, Дандеа, Лисенко (Буяльський 67), Ле Таллек, Орос

"Таврія": Кахріман, Бурдужан, Гуменюк (Приходной 84), Гомес (Павленко 85), Гойї Алію, Коробка (Мельник 87), Бусаїді, Ярчук, Габовда, Свенссон, Аксенов

Попередження: Савіч 11, Нікулає 37, Іканде 88 - Аксенов 15, Гомес 58, Коробка 68, Ярчук 82, Приходной 90+4

Український футбол іде на зимову перерву – залишилось закрити останній у цьому календарному році, 18-ий тур вітчизняної Прем'єр – ліги. В Ужгороді сьогодні зустрічались місцева "Говерла" та сімферопольська "Таврія". Команди, яким ще перед стартом турніру визначали ролі аутсайдерів і які протягом всього турнірного шляху те й роблять, що доводять своє право на подальше перебування серед когорти кращих колективів країни. Країни, до речі, яка останніми днями живе далеко не спортом...-

Сьогоднішній матч для "Говерли", все ж, був унікальним. Чи не вперше в сезоні ужгородців і букмекери, і просто нейтральні вболівальники вважали фаворитами зустрічі. "Таврія" для закарпатців – зручний суперник. Три останні матчі проти кримчан "Говерла" виграла із загальним рахунком 7:2, що додавало західним віри у себе. До того ж, сучасні проблеми кримської команди нікуди не зникли – "Таврії" доводиться боротись із всім навколо. Плюс до всього, поєдинок пропускали кілька важливих виконавців у побудові Янніса Хрістопулоса, серед яких лідер і натхненник "Таврії" – Сергій Назаренко. Кримчани виходили боротись- тільки жага до перемоги й волі могли сьогодні допомогти сімферопольцям.

Ужгород зустрів гостей справжньою осінньою погодою, в якій уже відчувались "акорди" зими. Зранку з неба не дуже сильно сипав мокрий сніг, а з обіду опади припинились, але похмурість і сирість окутувала і далі. Для вболівальників погода – яка відштовхувала під походу на стадіон. Закривали літньо-осінню частину сезону закарпатські цінителі футболу переглядом матчу в хатньо-домашньому затишку.

Янніс Хрістопулос суттєво не змінив звичної побудови свого колективу, от тільки через дискваліфікації деяких футболістів був змушений вдаватись до нетрадиційних кадрових рішень. Зокрема, в центрі захисту вийшли Густав Свенссон та Аніс Бусаїді, які допомагали молодому Олександру Аксенову. На флангах діяли Алію Гойї та Юрій Габовда. В центрі поля грали Дмитро Ярчук, Олег Гуменюк та Рубен Гомес. Лучан Бурдужан виконував роль нападника і допомагав йому з глибини Володимир Коробка. Ворота "Таврії" захищав Дамір Кахріман.

В'ячеслав Грозний знову в опорну зону – в пару до Резвана Кочіша – відрядив Дам'-єна Ле Таллека. Поза основою опинився Володимир Єзерський, місце якого в центрі захисту – поруч із Віталієм Лисицьким – дісталось Александру Дандеа. На флангах оборони, як і очікувалось, вийшли Леандро (зліва) та Крістіан Орос (справа). Дмитро Трухін і Володимир Лисенко відігравали ролі вінгерів, а Душан Савіч з глибини допомагав висунутому на вістря Маріушу Нікулає.

Слова Грозного про боротьбу виявились пророчими- матч, апріорі, не міг бути видовищним. Для господарів все почалось доволі оптимістично, не зважаючи на те, що "Таврія" вперто відмовлялась віддавати супернику м'яча. Вбивчий момент вже на 5-ій хвилині не використав Трухін, коли він після пасу з глибини виграв позицію у опонента, але з близької позиції пробив над поперечиною.

Втім, свого продовження така палка гра не знайшла. Ужгородці таки прибрали собі ініціативу, але до воріт суперника прориварись із труднощами. Відзначаємо, все таки, досить різноманітний арсенал "говерлян". В хід ішли як банальні навіси та "парашути", так і цікаві проходи флангом та паси в розріз. Кримчани, коли не встигали, зупиняли суперників фолом – найгіршим для "Таврії" було те, що в контратаки ніяк не вдавалось вибігати.

Врешті, потужності і вмінь, щоб без катастрофічних наслідків відбиватись від чужих атак, сімферопольцям не вистачило. На 29-ій хвилині господарі організували атаку, яка завершилась панікою і сумбуром у штрафному майданчику Даміра Кахрімана. Після подачі з флангу Кочіш пробивав першим темпом, але кримчани удар заблокували, втім, м'яча не винесли- до шкіряного добрався Нікулає і вже несильним, але точним ударом змусив капітулювати сербського голкіпера.

Після цієї події гра продовжилась в тому ж дусі. Ужгородцям, щоправда, тепер вже було вигідно саме подовгу розігрувати м'яча, змушувати суперника відбирати і багато рухатись. Тайм завершився, мабуть, з логічною перевагою господарів у рахунку.

Та марно було думати, що на цьому боротьба завершиться. "Таврія" після перерви більш сміливо пішла в атаку, за що була нагороджена правом на пробиття пенальті. Коробка промчався по центру, та зміщувався вже ближче до правого флангу. Дандеа кинувся у підкаті і, схоже, таки зачепив ногу Володимира. З "точки" не схибив Аніс Бусаїді.

Тепер перед "Говерлою" постало складніше завдання: знову перелаштуватись на атакувальний темп і вийти вперед вдруге. "Таврія" – гідний суперник, але в яких же інших матчах брати три очки!? Відразу після перерви, розуміючи всю відповідальність ситуації, Грозний змінив Савіча на Іканде, додавши, таким чином, команді швидкості і думки саме в атаці.

Дзвіночок для Кахрімана продзвенів близько 60-ої хвилини, коли саме Іканде опинився перед голкіпером з м'ячем, але шкіряного не приборкав. Господарі, все таки, й далі досить потужно тиснули на суперника. Леандро розрядив свою гармату, влучивши у стійку, а вже через кілька хвилин був і гол: "Таврія" не витримала. Після подачі зі штрафного метрів із сорока, Нікулає зумів виграти позицію, спокійно обробити м'яча і метрів з двох ввігнати його у сітку воріт Кахрімана.

Ужгородці й далі не зупинялись, хоча моментів якісних уже практично не створювали. Натомість, Янніс Хрістопулос вдався до рішучих дій, змінивши кількох своїх футболістів і закликавши команду до атаки. Шанс у "Таврії" був: шанс відмінний- Приходной, який тільки-но з'-явився на полі, замикав подачу Коробки і поцілив ...-у стійку.

"Говерла" продовжила свою успішну серію в протистоянні із "Таврією". Власне, це був матч, в якому ужгородці не тільки повністю заслужили на перемогу, а й виправдали статус фавориту. З позиції сили вдалось здобути три очки – на мажорній ноті закінчився в Ужгороді футбольний рік.