###Волинь - Таврія 2:2. Гра була цікавою ###

Главный арбитр: Евгений Арановский (Киев)
Ассистенты: Алексей Андреев (Донецк), Сергей Букреев (Харьков)

Голи: Бутко 32, Гошкодеря 86 - Ідахор 62, 64

"Волинь": Неділько, Сімінін, Ващук (Бута 68), Шарпар, Гринченко, Бутко, Парасків (Няга 87), Скоба, Гошкодеря, Павлов (Пічкур 61), Майкон

"Таврія": Хомутовський, Гуменюк, Донець, Монахов, Джурічіч, Корнєв, Галюза (Гігіадзе 61), Любенович, Голайдо (Леандро 50), Ковпак (Шиндер 59), Ідахор

Попередження: Павлов 43, Шарпар 56, Гошкодеря 59 - Джурічіч 2, Шиндер 90+3, Корнєв 90+4

Матч «Волині» із «Таврією» розпочався дуже динамічно – обидві команди прагнули діяти швидко, постійно загострюючи ситуацію поблизу воріт один одного. Територіальною ініціативою заволоділи господарі, втім перший небезпечний момент у грі виник у виконанні гостей. На 7-й хвилині Неділько вийшов з карного аби ліквідувати контрвипад сімферопольців, проти Ідахора, вибив м’яч, але той потрапив до Гуменюка, який дальнім ударом ледве не закинув м’яч у «дев’ятку». Загалом гостріше діяли волиняни, але тривалий час небезпека, яку вони створювали поблизу воріт «Таврії», носила ситуативний характер. Лише на 15-й хвилині небезпечним прострілом відзначився Бутко, а на 21-й Майкон справа увірвався в карний і пробив з лівої – повз дальню стійку. Гості грали на контратаках, але більшість їх проходів завершувалася нічим або ж упевнено на перехопленнях в останній момент діяв Неділько. А от гол виник після чергового сплеску активності у виконанні «Волині». Спочатку Парасків пробив по воротах, але не надто складно для Хомутовського, потім Бутку не вистачило якогось сантиметра, аби переправити м’яч у сітку після прострілу Скоби. І, зрештою, на 32-й хвилині лучани відібрали м’яч після атаки гостей, Бутко рвонув правим флангом на подачу з центра і перед лінією штрафного майданчика хвацько перекинув м’яч через Хомутовського, котрий вийшов на перехоплення, прямо в сітку – гол!

Відразу після взяття воріт команди миттєво створили ще по дві гольові нагоди. Спочатку Павлов кинув у прорив Майкона, той вийшов на ударну позицію проти воротаря і ударив в дальній кут, та м’яч пройшов повз штангу. А за хвилину уже Ковпак вивалився на ворота Неділька, але з вигідної позиції пробив «по горобцях».

Після перерви гості помітно активізувалися і зуміли на певний час перехопити ініціативу. Однак, до пори, до часу захист «Волині» з випадами опонентів, хоч і не без помилок, але справлявся. Але в середині тайму у центрі захисту господарів утворилася «дірка», пояснити яку дуже важко. Спочатку на вістрі контратаки «Таврії» виявився Ідахор, якому намагався протидіяти фланговий оборонець Сімінін (а де були центральні?). Лакі ж зумів на якусь мить випередити опонента і з десяти метрів розстріляв Неділька – 1:1. А за хвилину досвідчений Ващук не дотягнувся до м’яча у простій ситуації і фактично подарував м’яч тому ж Ідахору, який вдруге пробив кіпера «Волині».

На такий перебіг подій не очікував, напевне, ніхто, адже до цього часу за грою гості волинян нічим особливим не переважали. Однак, варто віддати належне господарям, які не склали зброю і пішли відіграватися. Хвилин за п’ять сімферопольців затиснули у власному штрафному і розпочалась тривала облога воріт Хомутовського. Господарі частенько поспішали при розіграшах, іноді помилялися при передачах, відчуваючи плин часу, але тиск на ворота гостей не припинявся. Зрівняти рахунок вдалося лише на 86-й хвилині. Бутко подав кутовий, Хомутовський не зумів зафіксувати м’яч на виході, шкіряний відскочив на Гошкодерю і той у падінні відправив м’яча у сітку – 2:2. Незважаючи на усі старання господарів, матчі так і завершився внічию.

Віталій Кварцяний (головний тренер «Волині»): Не хотів би зараз багато говорити, я ще не відійшов після гри. Я так і думав, що задня лінія в нас грає не так впевнено без Омоко. Він якийсь не зрозумілий, грає через гру. Я кажу бути акуратним на тренуваннях, а він в підкати лізе. Ламають на тренуваннях всіх, а тут «Таврія» виходить після гри, хоч би хтось грубо зіграв. Я вже втомився від травм. По 9 чоловік травмованих. Як зліпити команду? Ващук вкотре підтвердив те, що його не можна ставити в оборону. Як і в попередніх матчах, тут так само. Ми загубили на ньому вже 12 очок. В нас серйозна команда і ми не граємось. Два м’яча привіз собі. Шарпар також сьогодні незрозуміло що грав. Бутко набігався, а грає неправильно. Це все проблеми дитячого футболу. Я йому дав завдання зайти у воротарський майданчик – він ні разу не зайшов. Як його зараз перевчити, якщо його по іншому в школі навчили. Прекрасний хлопець, Супер-футболіст може бути. Він не грає у небезпечній зоні – і за це мені прикро. Павлов – це трагедія. Я говорю йому щоб не втрачав м’ячі, а в нього, що не прийом - то втрата. Але ми заслуговуємо на перемогу. Нехай наші травмовані вилікуються, ми будемо грати краще. Колись була ситуація в 2002 році: ми виграли 4 матчі поспіль, а потім грали з «Металургом» Донецьк і зіграли 1:1. Я виходив зі стадіону разом з вболівальниками і один з них каже, що більше не прийде на футбол, бо «Волинь» зіграла 1:1. Так там один Чутанг коштував мільйони, а ми змогли в них відігратись. Я і сьогодні хотів взяти реванш. Також готуюсь віддати своєму товаришу реванш в Полтаві.

- Чому Парасків не грав проти «Оболоні» і як оцінюєте його гру сьогодні?

- Він і сьогодні не грав, а повзав. Він розумний гравець, але не тренувався тиждень. Він грав дуже повільно. Він зазнав серйозної травми в матчі з «Іллічівцем». Ми старались його чим швидше відновити. Стевіч також пропускав через перебір карток. На кожен матч по 2-3 чоловіки вибуває.

- Ващука коли ви поміняли, це була дисциплінарна заміна?

- Якби він далі грав, то ми ще б й третій пропустили. Він грав без концентрації. В нього є культура пасу. Він зробив три передачі і всі неточно. Такого ніколи не було. В другому таймі почав кидати зону, не керував обороною. Сьогодні наша команда заслуговує на перемогу. Ми грали краще, в нас було більше моментів. Як би ми зіграли 3-4 гри одним складом, ми б не втрачали очки.

- Що буде команда робити до 16 жовтня?

- Я не знаю, що ми там зберем за гроші. Якщо все буде добре, то поїдемо на підготовку в Крим. Грошей немає. Президент шукає гроші. Десь може займемо, щоб поїхати попрацювати. В нас команда зараз, як ніколи дружня. Вони знаходять в собі сили, щоб грати до кінця. Чекаємо. Я гадаю справи наладяться. З Криму плануємо відразу їхати у Харків.

- Кого б ви відзначили в складі «Волині» сьогодні?

- В мене до Неділька немає претензій. Непогано зіграв Грінченко, він прогресує. Думаю ще рік і з нього буде непоганий футболіст. Бутко молодий хлопець, я його дуже поважаю. Я бачу в ньому Лужного і Срну. Я давно таких не бачив. Я не маю претензій до Гошкодері і Скоби. Я ними дуже задоволений. Вони прибавляють з кожним матчем. Шарпар в мене сьогодні 5 років життя забрав. Ващук – 10 років. В Пічкура конкретності немає. Нам потрібно пройти збори. Герасимюк вже почне серйозно тренуватись. В Павлова в мене є претензії до дій в окремих ситуаціях. Він запізнюється, порушує футбольну музику. Я заборонив ці фінти на місці як Роналдо, йому це не дано, він повинен завершувати атаку. Немає ще він досвіду. Няга також своєрідний гравець. Має гарний удар з обох ніг, головою грає добре, але не лізе туди. Треба дати можливість йому адаптуватись. Сімінін зіграв досить непогано. Але той перший м’яч, потрібно було відразу збивати Ідахора. Він пригнув у підкаті, що не допустимо в даній ситуації, той втік і забив. Хоча завдання персонально грати з Ідахором мав Шарпар.

Валерій Петров (в.о. головного тренера «Таврії»): Я згадую колишні часи, як я грав ще у другій лізі. Тоді всі ігри були такі видовищні з «Волинню». Можна подякувати і «Таврії» і «Волині» за гру. Перемоги даються дуже не легко. Ця гра була за 6 очок. Ми їх по-братськи поділили.

- У вас були претензії до Ковпака?

- Ніяких претензій не було. Він зробив свою справу, при чому дуже добре. Потрібно було освіжити лінію атаки. Потрібно було вирівнювати гру в атаці. Ми не досить добре чіплялися за м’яч. Ми Любеновіча поставили опорним, а Гігіадзе діяв на вістрі атаки.