###Закарпатье - Таврия - 0:1 ###

Закарпатье - Таврия - 0:1

Ужгородське Закарпаття не скористалося своїм останнім шансом втриматися у Прем'єр-лізі. Не скористалося воно і подарунком із Запоріжжя, де «Металург» переграв з мінімальним рахунком одеситів та подарував ужгородцям надію. Та чи вірили підопічні Ігоря Гамули у те, що в останніх двох турах все ж таки можна набрати шість очок та залишитися ? Відповідь однозначна – ні. Про це свідчив приречений вигляд ужгородців на сьогоднішній грі. Про це згодом сказав й сам Ігор Гамула на післяматчевій конференції – шансів не було, мовляв, якби й перемогли – втриматися нам у Прем'єр-лізі не дав би ніхто. Схоже, що вперше тренер ФК «Закарпаття» визнав безнадійність команди і вже не казав, що його хлопці – найкращі. Важко сказати, що сьогодні проти «Таврії» вийшли учасники Прем'єр-ліги, швидше це знову команда-ліфт, ужгородці вже вкотре покидають еліту. Але чи повернуться вони знову через рік назад – складне питання.

Не перемогли, бо не вірили. Швидше за все саме так можна пояснити сьогоднішню невдачу господарів поля. І знову 0:1, це вже сьома поразка ужгородців з таким рахунком тільки у другому колі. Втрата концентрації, хоча б на мить, у ужгородців дається взнаки майже у кожному матчі. Так само було і тут. Здавалося, що кримчанам ця перемога була потрібна більше, «Таврія» демонструвала хороші швидкості, вийшла на гру більш вмотивованою, навіть попри те, що їй невдовзі доведеться грати у фіналі Кубка України. Не видно було, що кримчани вже подумки там.

Хоча й не можна сказати, що підопічні Ігоря Гамули не намагалися врятувати для себе Прем'єр-лігу. Все ж створювали моменти, але не реалізовували їх. Як завжди не вистачало забивного форварда, його ужгородці так і не знайшли до кінця чемпіонату. Варто відмітити й те, що фортуна в останніх матчах не посміхалася «Закарпаттю». Ну скільки ж можна програвати з мінімальним рахунком, та ще й у себе вдома ? До матчу як ужгородці, так і сімферопольці підійшли без деяких ключових гравців.

Гамула не зміг виставити Трішовіча, який у матчі з «Динамо» заробив восьмий гірчичник у сезоні і пропускав гру. Не відновилися після травм і незмінні воротар Бабенко та плеймейкер Гомес. Втрати були і в Пучкова. Не змогли вийти на гру з «Закарпаттям» Желько Любеновіч, Антон Монахов та Слободан Марковіч.

У перші хвилини гри закарпатці не показали своїм уболівальникам, що вони прагнуть сьогодні чогось більшого, аніж нічия. Мабуть, краще було б якби ще до цієї гри ужгородці знали результат у Запоріжжі. А так, чи то стимулу не було, чи то вже сил забракло в кінцівці чемпіонату.

Перший по-справжньому небезпечний момент виник лише в середині першого тайму. До цього – команди в основному гралися з м'ячем у центрі поля. На 25-й хвилині після флангової передачі Сироти з чудової позиції бив головою Ковпак, але Олександр Надь зумів в падінні парирувати удар, а Гігіадзе на добиванні пробив значно вище воріт. Через 10 хвилин хорошу нагоду втратив Леандро, який проривався по флангу до воріт, але Старцев виявився швидшим за гравця «Закарпаття» і відвів загрозу.

Під завісу першого тайму втратив чудову нагоду вивести вперед свою команду активний у цьому матчі Мірко Райчевіч, який увірвався у штрафну гостей, але свій задум – послати м'яч між ніг Старцеву з гострого кута, виконати не зумів.

У другій половині гри швидкий гол «Таврії» поховав усі надії господарів поля. Після подачі Луценка з кутового, Максим Фещук майстерно пробив головою під самісіньку стійку, без жодних шансів для сторожа ужгородських воріт – Надя. Ужгородці намагалися врятувати гру і спробували бити здалеку, але постріли Микуляка або летіли повз ворота, або переводилися Старцевим на кутовий. Кілька чудових нагод втратив Давидов, але то м'яч йому погано ліг на ногу, то точності забракло.

Ситуація на полі не могла влаштовувати Гамулу, були зроблені заміни, але нападники Невуче та Алексєєв, нічим так і не запам'яталися. Найцікавіше обидві команди залишили насамкінець гри. На 84-й хвилині спочатку Сергій Зелді, який вийшов на заміну, міг подвоїти перевагу «Таврії», але ужгородців врятувала стійка. Ще через хвилину чудову нагоду аби встановити паритет у матчі втратили господарі. Сергію Давидову ніхто не заважав пробити у вільний кут, але він чомусь вирішив пробити прямісінько в руки Старцеву. Ше через хвилину закарпатці провели другу перспективну атаку, але тепер вже Олексій Іванов влучив у каркас воріт сімферопольців. Після цього - миттєва відповідь гостей, але Ідахор з вигідної позиції не забиває, Олександр Надь у стрибку відбиває постріл нігерійця. Ще одну стопроцентну нагоду гості втратили вже в компенсований арбітром час – дехто вже встиг побачити м'яч у сітці, але тільки дивом Васіл Гігіадзе не влучив у порожні ворота після флангової передачі.

Кінцівка зустрічі запам'яталася ще й видаленням у складі ужгородців Олександра Малигіна. Взагалі арбітр з Одеси у цьому матчі був щедрий на картки – сім жовтих і одна червона. Але ужгородцям, варто винити в останніх поразках тільки себе, що і підтвердить на післяматчевій конференції Ігор Гамула. На відміну від своїх сусідів по турнірній таблиці - криворіжців, які б'ються до останнього і дивом в останніх матчах, причому виїзних, виборюють для себе важливі три очки, «ФК Закарпаття» не повірило у свій шанс і не змогло узяти у двох останніх домашніх іграх хоча б очко. Тож, останній матч у Кривому Розі для підопічних Ігоря Гамули вже нічого не означатиме. А от «Кривбас», якого відправляли у першу лігу вже давно, тепер, без сумніву, боротиметься до останнього.